Elektrokola Crussis a showroom elektrokol

S roustoucí popularitou elektrokol všech typů jsme se ve Veloservisu Pešek a syn rozhodli rozšířit nabídku těchto speciálních kol. Pro tyto účely se na prodejně v Opatovicích nad Labem utváří prostor určený speciálně pro elektrokola.

K dostání jsou kola městská, trekingová dámská i pánská a také elektrokola horská, od modelů s 29“ koly, která jsou určená pro lehčí terén, po modely typu Rock Machine Blizz, které jsou osazeny nejnovějšími motory Shimano StePS E8000 a koly 27,5“ šíře plus, které jsou ideální do jakéhokoliv nekompromisního terénu.

V nabídce našich stávajících dodavatelů byla doposud výhradně elektrokola se středovými pohony, které jsou pro každodenní jízdu jako stvořené. Kolo je lehce servisovatelné, motory jsou velice kvalitní, stejně tak baterie. Pomoc těchto motorů navíc není takřka cítit, jelikož motor roztáčí převodníky nezávisle na Vašem šlapání. Každý si tak jede své tempo a motor dle navolené podpory zajišťuje zbytek.

Jedinou nevýhodou těchto typů elektrokol je stále cena. Vzhledem ke kvalitě baterií a snaze o co nejmenší a přitom nejvýkonnější pohon, se ceny kol se středovými pohony pohybují stále minimálně kolem 50.000,- Kč, což pro spoustu zákazníků může být problém. Každý kdo používá kolo každý den, e-bike nevyjímaje, jistě dokáže vyšší cenu kola docenit, ale stále je spousta zákazníků, kteří hledají kolo pro občasné využití a nechtějí, nebo zkrátka nemohou, takto vysokou cenu akceptovat.

Pro (nejen) tyto zákazníky jsme v souvislosti s rozšířením sortimentu elektrokol navázali spolupráci se značkou Crussis, která nabízí vedle modelů kol se středovými pohony také elektrokola s pohonem v zadním náboji a v nižší úrovni osazení, díky čemuž se dostávají cenově výrazně pod hranici třiceti tisíc korun. Právě tato cenová hladina je zajímavou startovní čárou pro pořízení velice kvalitního elektrokola, které bude spolehlivě a dlouho sloužit a zároveň Vám výrobce může garantovat kompletní záruku.

Crussis má ve svém portfoliu kola všeho druhu, včetně městských kol s jedním z nejnižších nástupů na trhu. Tyto rámy ocení zejména starší lidé, ale také pohybově indisponovaní, nebo ti, kteří zkrátka chtějí na kole sedět vzpřímeně a neřešit přehazování nohy přes rám.

Crussis pro své motory používá kvalitní 13Ah baterie Samsung, které umožňují (v závislosti na podmínkách) dojezd elektrokola až 120 kilometrů. Ovládají se, podobně jako motory Bosch nebo Shimano, přes LCD panel umístěný na řídítkách. Ovládání elektromotoru tak máte kompletně ve své režii a nemusíte se bát složitého přepínání, které odvádí pozornost od řízení kola.

Vedle kvalitních baterií je stejně důležitý také rám. Ten přeci jen nese kompletní váhu elektrosystému a také jezdce. Mnohé levné modely elektrokol byly postaveny na méně kvalitních rámech, které nebyly pro tyto účely zkonstruované, a docházelo pak k jejich poškození. Vyřizování takových reklamací je velice nepříjemné a zdlouhavé. Crussis pro účely elektrokol používá hliníkové rámy ze slitiny 6061, která je známá i z klasických kol. Tato slitina přináší ideální poměr mezi tuhostí a váhou. Trekové modely elektrokol se tak při kompletním osazení dostávají na váhu cca 23kg včetně baterie.

Crussis E-City 2.2
Typicky městské elektrokolo s jedním z nejnižších nástupů na trhu. Ideálně se hodí pro starší lidi, nebo pro dámy, které si rády vyrazí do města nebo na výlet v sukni. E-City je navrženo tak, aby bylo co nejjednodušší z hlediska ovládání. K tomu dopomáhá jednak stavitelný představec, který doplňuje krátkou rámovou stavbu a umožňuje nastavení posedu pro každého. Druhým prvkem je absence přesmykače a využití sedmirychlostní přehazovačky. Výběr převodů se tak omezil pouze na ty nejnutnější, které ale 100% dostačují právě pro jednoduché městské užití. Crussis E-City je samozřejmě doplněn blatníky, nosičem (ve kterém je integrována baterie) a světly. Vedle této výbavy je zde také kryt řetězu, který neodmyslitelně k tomuto segmentu kol patří. Crussis E-City se zadním motorem a baterií Samsung pořídíte již za 25.990,- Kč včetně kompletní výbavy.

     

 

Crussis E-Savela 1.2 a E-Gordo 1.2
Tyto dva modely jsou typickými zástupci trekových elektrokol. E-Savela je provedení v dámském – sníženém rámu, E-gordo je klasický pánský rám. Obě kola jsou osazeny zadními motory s 250W výkonu a bateriemi Samsung integrovanými do zadních nosičů. Z toho vyplývá, že tyto modely jsou osazeny nosiči, ale také blatníky, což je pro každého sportovně-turistického nadšence nezbytnost. Savela a Gordo stojí na ráfcích 700c, které jsou charakteristické pro treková kola. O brzdění se starají ráfkové brzdy Tektro a každý jezdec má k dispozici 21 rychlostí. Tyto modely jsou tak ideálními společníky na dlouhé výlety jak po asfaltu, tak i v lehkém terénu. Cena těchto modelů je 27.990,- Kč včetně baterie Samsung slibující až 120 km dojezd a kompletní výbavy kromě světel.

 

     

     

 

Vedle nových elektrokol Crussis se můžete také těšit na kompletní rozšíření sortimentu stávajících dodavatelů Rock Machine, Ghost a Lapierre. Tito výrobci produkují elektrokola na skutečně špičkové úrovni. Osazeny jsou středovými motory Shimano nebo Bosch. Ty jsou napájeny bateriemi umístěnými v rámu, kromě městských modelů, které je mají pro nižší nástup umístěné na nosiči. Kapacitně jsou baterie 400Wh, u lepších modelů pak 500Wh, což v reálu znamená dojezd přes 100km (samozřejmě podle navolené podpory a okolních elementů). Skutečnou špičkou jsou pak modely Rock Machine postavené na nových elektropohonech Shimano StePS E8000, které jsme již zmínili v úvodu článku. O jejich testování Vás také budeme podrobně informovat.