Karbonové komponenty Max1

Karbonové komponenty Max1

Tak jako vzrůstá poptávka po kolech s karbonovým rámem, narůstá i nabídka komponentů ze stejného materiálu. Prakticky každý, kdo někdy okusil karbonové komponenty na svém kole, si bude jen horko těžko zvykat na něco jiného. Osobní zkušenost? Jak jinak.

VÝHODY KARBONU NA KOLE

Karbonové komponenty mají svá specifika, některá jsou společná, jiná se mírně liší podle toho, jestli se jedná o ráfek, řídítka, sedlo apod. Karbonový rám je lehčí, tužší, tudíž cítíte, jak při šlápnutí do pedálů jde energie skutečně tam, kam má. Karbonové sedlo a sedlovka, kromě váhy, odtlumí vibrace, které jdou do sedacích partií. Obdobně také řídítka. Díky struktuře karbonu tlumí vibrace, zároveň jsou ale dostatečně tuhá a lehčí než hliník. Ale třeba takové ráfky jsou naopak oproti hliníkovým tužší. Takto osazené kolo jde víc za šlápnutím, rychleji akceleruje, ale ztratí trochu na komfortu.

 

 

 

MAX1, KVALITA ZA ROZUMNÝ PENÍZ

Patrně největší slabinou karbonových komponentů je jejich cena. Ale existují i značky, kde si zase tolik nepřiplatíte, ale zároveň máte na komponenty plnou záruku a garanci kvality. Mezi tyto značky se řadí právě Max1, která nabízí de facto kompletní karbonový set-up pro Vaše horské kolo, ale také pro silničku, gravel, nebo enduro. Vše je samozřejmě k pořízení i na našem e-shopu www.kolapesek.cz nebo na prodejně. Cena řídítek se pohybuje do 2000 Kč, což odpovídá ceně dražších hliníkových řídítek. Sedlo, které je mimochodem skvělým kompromisem mezi váhou a pohodlím, je za cenu 1890 Kč. Výrazně dražší než hliníkové jsou ráfky. Cena 6750 Kč za kus je sice vysoká, ale v porovnání s konkurencí se dá zkousnout. Navíc kvalita zpracování je skutečně 100%. Jejich samostatnou recenzi budeme časem zvěřejňovat také.