NOVINKA - pláště Maxxis

NOVINKA - pláště MAXXIS

Vzhledem k neustále narůstající poptávce po kvalitních pláštích jsme rozšířili naši nabídku o pláště světově známého výrobce Maxxis. Tyto pláště znají zejména vyznavači enduro a MTB scény. Maxxis nabízí ve své nabídce hned několik léty prověřených dezénů, ať už se jedná o model Ikon, který je známý zejména ze závodů XCO světového poháru, nebo například Minion DHR či Assegai, který byl vytvořený podle představ Grega Minaara, několikanásobného světového šampiona ve sjezdu.

Pláště Maxxis na některých kolech vozíme my sami, proto jsme Vám plně k dispozici, pokud potřebujete poradit, který vzorek, úroveň ochrany nebo směs bude pro Vás ta pravá. Pláště v nabídce budou přibývat tak, jak je bude dodavatel nasklaďňovat a posílat k nám na prodejnu Kola Pešek ve Starých Čívicích.

Zde přinášíme souhrn základních označení plášťů Maxxis. Není toho málo, proto se nebojte ozvat na email info@kolapesek.cz nebo na telefon 733 706 797.

 

Základní dělení pláště můžeme pojmout jako plášť pro použití s duší, nebo bezdušový (tzv. tubeless), který bývá značený jako TR.

Další základní označení plášťů je WT, tzv. wide trail, tedy plášť určený pro moderní široké ráfky. U XC plášťů je to vnitřní šířka od 25 mm, u enduro ráfků šířka od 30 mm.

TPI označení je známé i od jiných výrobců. Jedná se o hustotu vláken na čtvereční palec. Čím více vláken, tím je plášť těžší propíchnout.

BEAD - PATKA PLÁŠTĚ
Patka pláště zajišťuje udržení pláště v ráfku při nafouknutí.

WIRE BEAD - DRÁTĚNÁ PATKA
Pevný kovový kord pláště je nejpevnější a nejvíce rozšířenou technologií v pláštích na jízdní kola. Vyniká vysokou pevností a stabilitou, nevýhodoou je vyšší hmotnost a nemožnost plášť "složit" (horší skladovatelnost)
FOLDABLE BEAD - SKLÁDACÍ PATKA
Druhou nejrozšířenější patkou pláště je skladací, která je tvořená aramidovými (kevlarovými) vlákny. Plášť je lehčí, poddajnější a je možné jej složit. Patka je ale zároveň dražší.
CARBON FIBER BEAD - KARBONOVÁ PATKA
Využívá se zejména u silničních plášťů. Je lehká a vydrží extrémní tlak v plášti.

 

CASING - STRUKTURA PLÁŠTĚ

SINGLE-PLY CASING - jednovrstvý plášť
Jedna vrstva proplétaných vláken je lehčí, často levnější a poddajná. Využívá se zejména u cross country plášťů, kde je vyžadována nízká hmotnost před ochranou.
DUAL-PLY CASING - dvouvrstvý plášť
Dvě vrstvy vláken různých vlastností vedené od patky v patce jsou využívány zejména při extrémním zatížení v enduro nebo sjezdových disciplínách.

 

PROTIDEFEKTOVÁ OCHRANA

U plášťů Maxxis se setkáte s několika extra ochranami proti defektu, které na sebe navazují:
Silkworm - ochranná vložka vložená pod běhoun pláště
Silkshield - stejná vložka jako Silkworm, ale vedená od patky k patce
Maxxshield - vložka Silkworm zesílená o K2 kevlarovou vložku pod běhounem
EXO - ochranná vložka na bočnicích pláště, která chrání zejména bezdušové pláště proti proražení o ráfek, ale také pomáhá přecházet procvaknutí duše o ráfek při nízkém tlaku
EXO+ - vložka EXO kombinovaná s ochranou Silkshield
Doudle Down (DD) - extra vrstva gumy na boku pláště, využívaná zejména pro enduro a sjezd, které chrání boky pláště, ale také ráfek proti poškození při jízdě na nízkém tlaku

 

SMĚS GUMY

V zásadě se rozlišuje, zda je guma z jedné, dvou nebo tří směsí (3C)
Super Tacky (ST) - "lepivá směs" hlavního běhounu pláště určená zejména pro dobrou trakci
3C směs - trojsměsová guma, jiná pro horská kola, jiná pro silniční. Princip je rychlejší směs (tvrdší) na běhounu a mekčí na bocích
3C Maxxspeed - středně tvrdá a tvrdá guma na běhounu, měkčí na bočních výstupcích, cíléná na rychlost a minimální odpor
3C Maxxterra - kompromis, kombinace gum, která přináší nízký valivý odpor při slušné přilnavosti
3C Maxxgrip - rozšíření měkčí směsi, které zaručuje super přilnavost pláště, ale zvyšuje valivý odpor a snižuje životnost. Používá se tam, kde přilnavost znamená všechno