Novinky Rock Machine 2018

Co nového v Rock Machine...

Od předváděcí akce Cyklomaxu, výhradního distributora kol Rock Machine, už uplynul nějaký ten den, ale na shrnutí novinek není nikdy pozdě. Rock Machine si pro rok 2018 připravil nemálo nového a je rozhodně na co se těšit. V sezóně 2017 představil Rock Machine na svých enduro modelech kol novou platformu Shark Spine EVO. Ta je charakterizována krátkou zadní stavbou, vyšším zdvihem vidlice, použitím kratšího představce a sníženou horní rámovou trubkou.


Enduro kola byla pouze předvojem této platformy, která se v sezóně 2018 potáhne celým spektrem kol. Rock Machine tak v duchu svého motta - #intrailwetrust (věříme v traily), provedl obrat o 180° a ze svých charakteristicky delších bajků přinášejících sportovní posed udělal více trailová kola, která naopak nabídnou pohodlí a komfort v podobě vzpřímenějšho posedu jezdce (díky krátkému představci a vyššímu zdvihu vidlice), ale také lepší ovladatelnost v terénu (krátká zadní stavba) a přitom dostatečně efektivní přenos síly ze šlápnutí do pedálů. Pojďme se mrknout na nejzajímavější novinky pro sezónu 2018.

 

Rock Machine Blizz CRB

Tento bike jsme Vám představovali již v samostatné recenzi, ale pro zopakování, jedná se o karbonový hard-tail, který je osazený odpruženou vidlicí se 120 mm zdvihu. Blizz je cílený na ovladatelnost a tuhost, čehož dosahuje zejména díky výš položenému řízení v kombinaci s boost osami zajišťujícími právě zmiňovanou tuhost. Blizz bude v nabídce ve třech provedeních. Modely 30 a 70 budou na 29“ kolech, model 50 pak na 27+ kolech, které je možné prohodit za 29“. Do ruky se Vám tak dostane neuvěřitelně zábavný a všestranný bike, se kterým odjezdete XC závod, ale také sjedete nejeden technicky náročný trail. Kdo by právě toto od svého kola nechtěl?

 

 


Rock Machine Torrent

Od karbonu k hliníku. Torrenty jsou už nějakou tu sezónu nejprodávanější platformou Rock Machine. Jedná se o nejvyšší řadu hliníkových rámů, osazených lepší řadou komponentů, které uspokojí náročné hobby jezdce, ale i leckteré závodní nadšence. Doposud byly Torrenty charakteristické níž položeným řízením a delšími rámy, díky kterým jezdec dosahoval skutečně sportovního posedu. To se ale vše mění. Podobně jako většina biků, i Torrent přechází na platformu Shark Spine EVO. Horní rámová trubka dostává větší sklon, řízení jde výš, zvyšuje se zdvih vidlice. Stejně jako u Blizzu tak jezdec dostane do ruky hravý a ovladatelný bike s netradičním, a podle mého názoru velice povedeným, designem.

 

Rock Machine Blizzard INT e-27,5+

Revoluce v podobě masivního rozvoje elekrokol je všude kolem nás patrná. Rock Machine ji již dávno reflektuje a neustále zlepšuje a rozšiřuje svoji nabídku e-biků. Nutno podotknout, že se nejedná o žádné základní modely, ale o poctivé mašiny, které zvládají všechny typy terénu. Novinkou v portfoliu jsou e-bike modely Blizzard INT. Už podle názvu lze vyvodit, že se jedná o celoodpružený speciál a to ne jen tak ledajaký. Blizzard INT je postavený na zdvizích 150mm vpředu a 140mm vzadu. Poháněný je motorem Shimano StePS E8000, který je napájen z integrované baterie s kapacitou 504Wh. S kroutícím momentem 70Nm dostáváte do ruky enduro, které Vás vytáhne na jakýkoliv sebeprudší kopec a Vy tak budete moci soustředit veškerou sílu na cestu dolů.

 

Rock Machine Blizz 20 a Blizz 24

v Rock Machine myslí i na nejmenší trailové nadšence. Trailová kola Blizz se promítla také do dětských, potažmo juniorských kol a Rock Machine tak vyjel s modely Blizz na 20“, respektive 24“ kolech. Tyto bajky jsou osazeny pevnou vidlicí, jedním převodníkem a kotoučovými brzdami. Absence odpružení je vykompenzována širšími plášti, tudíž jsou kola dostatečně stabilní a snesou i hrubé zacházení. Výsledkem této kombinace komponentů je pro děti jednodušší kolo na ovládání a také úspora hmotnosti. Vedle toho jim tyto bajky bude díky modernímu designu závidět leckterý spolužák a kamarád.

   

Rock Machine Gravelride

Poslední zmíněnou novinkou budou gravely. Pro ty, kdo tento pojem zatím neslyšeli (a vězte, že jej budete slýchat častěji), jedná se o kola určená pro jízdu kdekoliv. Svižně s nimi pojedete po silnici, ale také v terénu. Někdo by mohl říct, že se jedná o oživení cyklokrosu, v podstatě se tak gravely i dají charakterizovat, ale co mají navíc, je možnost montáže kompetního příslušenství, včetně blatníků se vzpěrami a nosiče. Tím jsou přímo předurčeny buď pro dlouhé dojíždění do práce, nebo pro expediční cykloturistiku. Gravely kombinují jednoduchost (jednopřevodník, pevná vidlice) s praktičností (širší pláště pro lepší grip, široké berany pro střídání úchopů). O této kategorii kol se budeme zmiňovat i v samostatném reportu.