TESTUJEME - tretry LAKE MXZ303

Tretry LAKE MXZ303


 

Zdravíme Vás bikeři, dnes bychom Vám chtěli představit jeden z modelů zimních treter a to LAKE MXZ303.
Z vlastní zkušenosti víme, že nejvíc trpí na zimu kromě našich rukou právě nohy, a z toho důvodu je dobré mít do zimních podmínek ty správné boty, zvláště pak při delších a namáhavých vyjížďkách v chladném počasí.
Tretry MXZ303 jsou modelem, alespoň co se míry zateplení a odolnosti vůči vysokým mrazům týče.
MXZ303 jsou vyrobeny z unikátní kůže Pittards WR100 (vysoce voděodolné a prodyšné). Je speciálně ošetřená tak, aby si zachovávala stálou jemnost a ohebnost. Upevnění a dotažení tretry obstarává již známý systém BOA.
 Vnitřní část tretry je vybavena materiálem Outlast - při zátěži udržuje nohy tak, aby se nepotily a pokud jsou nohy v klidovém režimu, aby byly v teple. Funguje jako teplotní stěna, která rozděluje vnější a vnitřní část tretry.
Přední část (špička) je zateplena mikrovláknem Thinsulate – takzvaná izolace používaná firmou 3M, která zachycuje vzduch mezi bikerem a venkovním prostředím. Jedná se o izolaci vrchní části tretry.
LAKE Thermosol vložka zajišťuje dokonalé odizolování podrážky od chodidla.


 

Firma Lake používá pro velkou škálu modelů na výrobu pravou kůži. Zde je použit typ kůže do extrémních podmínek, kvůli větší odolnosti vůči vodě a zároveň, aby byla bota prodyšná a s větší ventilací.

 

Shrnutí:
Tyto tretry jsou ideálním parťákem na velmi chladné zimy, kdy je opravdu potřeba, pokud si chcete zatrénovat na delší trasy, mít nohy, jak se říká v „peřince“. Boty navenek působí jako by jste měli jít na metalový koncert, ale při nasazení ,které je velmi snadné, na nohy a zafixování BOA kolečkem, vám přirostou k nohám a udrží je v teple, zároveň budete mít, jak už jsme uváděli větší pohodlí a stabilitu.
                                                

                                                                                                                                                                                                                                                        Autor: Ondra