25 let Rock Machine

Česká republika je všeobecně vnímána jako cyklistická velmoc, na kole zde jezdí, alespoň občas, téměř každý, od útlého věku až po důchod. Pro aktivní cyklisty jsou zde nádherná pohoří, pro pohodáře jsou zde nížinné cyklostezky. Oboje nabízí nepřeberné množství krásných míst k navštívení. A výběr kol? V porevoluční republice více než dostatečný, málokdo je ale tak specifický, jako Rock Machine.

Když před pětadvaceti lety parta kamarádů v Litoměřicích dostala nápad stavět svá vlastní jízdní kola, na kterých se budou bavit za poslechu rockové muziky, bylo jen utopickým přáním řadit se ke špičce ve svém oboru. O čtvrt století později je ale Rock Machine značkou distribuovanou do celé Evropy, její kola sklízejí mnoho ocenění a ambasadoři se umisťují na předních příčkách závodů nejen domácích, ale také závodů celosvětového formátu.

Filosofie značky Rock Machine přitom zůstává od začátku stejná – vytvářet kola pro akční jedince, kteří touží spojit spolehlivost, originalitu a výjimečnost v jednom stroji, který jim za každých okolností přináší radost a zážitek z jízdy.


POČÁTKY ROCK MACHINE

Již od roku 1994 se značka zaměřuje zejména na horská kola. V roce 1998 vyvinula svůj první sjezdový speciál, se kterým se závodní tým účastnil světového poháru. Hned v roce 1999 získal v tomto podniku na Rock Machine Adrenaline 7000 Michal Maroši pódiové umístění. Během dalších let byl Rock Machine generálním sponzorem českého poháru ve sjezdu horských kol a sklízel další umístění na nejvyšších příčkách. Vedle toho ale vyráběl i sériová kola střední a vyšší třídy, která získávala oblibu mezi širokou veřejností. Do konce druhého tisíciletí byla kola Rock Machine distribuována nejen do evropských zemí, ale zamířila také na trh americký.

V tomto duchu se nesl Rock Machine i v dalších letech. Vyvinul a vyrobil sériové horské kolo s váhou pod 10 kg, silniční kola i celoodpružené speciály. Než završila značka 15 let existence, prodávala se na více jak 20 trzích. V roce 2009 koupila značku Rock Machine firma BIKE FUN International, s.r.o. a přesunula výrobu kol do své továrny v Kopřivnici. Další velký zlom pak nastal v letech 2015 a 2016.

Do Rock Machine přišel jako nový produktový manažer Jaromír Spěšný, uznávaný tvůrce kol a osobnost české bikové scény. Jeho život je jako vystřižený z filmu na téma „život s kolem“. Vedle závodních úspěchů v cyklotrialu, jako je zisk titulu vicemistra světa, nebo mistra Japonska, je také propagátorem zábavy na kolech. Několik let žil v Japonsku, kde jeho úkolem nebylo nic jiného než vzbudit v tamních lidech větší zájem o cyklistiku. Járovi myšlenky se tak ideálně spojují s filozofií Rock Machine. Jeho úkol jako produktového leadera je vcelku jednoduchý – začít tvořit kola, která budou v silné konkurenci ojedinělá, specifická a budou pokračovat v nastaveném vysokém standardu.


NOVÉ VÝZVY A NOVÉ PROJEKTY

Dalším zlomovým aspektem let 2015 s 2016 byl masivně vzrůstající zájem o elektrokola. Tým konstruktérů pod vedením Járy Spěšného dostal ideální příležitost pro vytvoření úplně nové a zcela specifické kategorie kol pro jezdce s novými nároky. Podařilo se to na výbornou. Vznikla zcela nová unikátní rámová platforma, která je aplikována na všechny typy a modely kol od dětských, přes celoodpružené speciály na enduro a all mountain ježdění až po právě zmiňovaná elektrokola.

V České republice se kola Rock Machine těší velké oblibě zejména v oblasti stále populárnějšího enduro a trailového ježdění a také v oblasti horských sportovních elektrokol, což vedlo k unikátnímu projektu vytvoření kola, které bude v měřítku Rock Machine nejlepší na světě, a jeho elektrického protějšku. Jára Spěšný dostal se svým týmem příležitost oslovit nejlepší dodavatelé dílů z celého světa a vytvořit dokonalé kolo podle svých nejdivočejších představ. Na první pohled se to může zdát jako sen, ale v Rock Machine tento sen uvedli do reálné podoby a vznikla dvě naprosto unikátní kola. Enduro Rock Machine Blizzard LTD-27 a elektrický Rock Machine Blizzard INT eLTD-27+, obě postavená na tom nejlepším rámu Rock Machine, osazená těmi nejlepšími komponenty a vytvořená s péčí, která je v Rock Machine více než standardem.

 

ROCK MACHINE U NÁS

Kompletní sortiment kol Rock Machine naleznete také v nabídce Veloservis Pešek & syn. Se značkou máme výborné mnohaleté zkušenosti a s potěšením můžeme konstatovat, že se kola těší stále vzrůstající oblibě mezi zákazníky.

V posledních letech se značka zaměřuje zejména na kategorii elektrokol, která můžete ozkoušet také na naší prodejně. K delšímu svezení poslouží některé z našich TESTOVACÍCH KOL, které si můžete rezervovat přes e-mail info@kolapesek.cz. V testovací flotile naleznete kromě elektrokol také kola klasická, celoodpružená i s pevným rámem. V případě jakýchkoliv dotazů na kola Rock Machine se na nás neváhejte obrátit, rádi zodpovíme veškeré Vaše dotazy.

 

 

Autor: Cyklomax, Ondra