Pohony Bosch

DOJEZDOVÝ ASISTENT BOSCH

Dojezd elektrokola je jednou z nejčastěji řešených otázek při výběru elektrokola. Společnost Bosch pro zákazníka připravila inteligentní dojezdový asistent, díky kterému si hravě vypočítáte, jak doleko dojede vaše elektrokolo při započtení nejen typu pohonu, ale také vaší váhy a typu kola.
 
odkaz
1. V kolonce "JEZDEC" zvolte svoji váhu a připočtěte váhu elektrokola a výbavy  
2. V kolonce "eBIKE" zvolte typ pohonu vašeho elektrokola, kapacitu baterie a typ kola a plášťů  
3. V kolonce "ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ" pak už jen zvolíte podmínky, pro které chcete dojezd vypočítat  

SYSTÉM BOSCH E-BIKE

   

Bosch Active Line - stvořeno pro město

Ráno do práce a večer do restaurace: jízda s motorem Active Line je zábavou. Je velmi tichý a poskytuje harmonickou podporu s maximálně 40 Nm. Ideální je na cesty po městě. Díky jemně dávkovanému zrychlení a těžko patrnému odporu pedálu nad 25 km/h nebo v režimu Off je každá jízda relaxací a chvilkou oddychu – dokonce i v dopravní špičce.

Relaxační režim Auto

Jízdu na svém elektrokole si můžete ještě více zpříjemnit díky režimu Auto: Automaticky reguluje podporu v závislosti na jízdní situaci, aniž byste vynakládat větší sílu nebo přepínat mezi jednotlivými jízdními režimy. Bez ohledu na protivítr nebo stoupání se tak můžete plně soustředit na cestu před vámi a vychutnávat jízdu plnými doušky. 

 

Bosch Active Line Plus - přizpůsobeno vašim potřebám

Přirozený a dynamický rozjezd: To zajišťuje Active Line Plus se svou citlivou koncepcí senzorů včetně softwaru. Citlivě reaguje na vaše jízdní chování a podpoří vás točivým momentem až 50 Nm, i když musíte šlapat rychleji nebo zdolávat nečekaná stoupání. Díky tomu je vhodná nejen pro jízdu v centru města, ale i pro delší výlety v širším okolí.

Robustní, spolehlivá, odolná

Základem Active Line Plus je převodovka, která se vyznačuje mimořádně dlouhou životností a robustností. To vám zajistí potěšení z jízdy po mnoho let. Nemusíte se bát počasí ani špíny. Jednoduše si užívejte každodenní jízdy a výlety ve volném čase, protože přesně k tomu byla Active Line Plus vyvinuta.

 

Bosch Cargo Line - chytrá alternativa k autu

Součástí Chytrého Systému je nyní také řada Cargo Line. Můžete využívat výhody, jako je průběžná bezdrátové aktualizace softwaru komponentů nebo individualizace jízdních režimů prostřednictvím aplikace eBike Flow. Podpora Cargo Line zůstává stejně silná jako dříve. Můžete s její pomocí přepravovat těžké náklady i do strmých stoupání.

Silná podpora

Přepravte svůj náklad na místo určení bez námahy. Ať už jedete pomalu do prudkého stoupání, nebo šlapete po rovince – točivý moment 85 Nm vás energicky a přirozeně podpoří díky optimálně vyladěnému návrhu převodovky.

Silný režim Cargo

S režimem Cargo speciálně navrženým pro řadu Cargo Line získáte maximální podporu svého eBiku, a sice o velikosti 400 % svého vlastního výkonu. Režim Cargo navíc optimalizuje chování při rozjezdu. Navzdory vysoké úrovni podpory a točivého momentu zrychluje vaše kolo eCargobike plynule a příjemně. Dáváte přednost jiné dynamice nebo jinému točivému momentu? V aplikaci eBike Flow si můžete posuvníkem nastavit režim Cargo podle svých potřeb.

 

Bosch Performance Line CX - chytrý a výkonný pro Uphill Flow

Performance Line CX je výkonný a dynamický pohon pro intuitivní ovládání a jedinečný dojem z jízdy. Drží s vámi krok až na hranici možností – pro ještě větší radost z jízdy v technicky náročném terénu. V Chytrém Systému je pohonná jednotka zcela propojena s ostatními komponenty vašeho eBiku. S aplikací eBike Flow můžete využívat digitální funkce, jako je sledování aktivity či eBike Lock, a udržovat svůj eBike aktuální i v budoucnu.

Plnou silou do kopce, maximální agilita, ale i ekonomický provoz

Maximální točivý moment 85 Nm má znatelný vliv na to, jak se vám na horském elektrokole pojede. Výkonný motor umožňuje silné zrychlení na výjezdu z ostrých zatáček a za překážkami, kde je třeba snížit frekvenci šlapání, a zjednodušuje rozjezd v kopci. Při rychlých sprintech vás motor podpoří i při vysoké frekvenci šlapání.

Koncepce s více senzory umožňuje kontrolovanou a svižnou jízdu i na technicky náročných trailech. V kombinaci s inovativním řízením motoru Bosch představuje maximální dynamiku a citlivost.

Sportovní jízda na trekovém kole nebo eMTB: S jízdním režimem Tour + Performance Line CX je vždy kladen důraz na zábavu z jízdy. Tour+ eliminuje nutnost ručního přepínání jízdních režimů: Při intenzivnějším šlapání na rovných silnicích šetří jízdní režim energii a prodlužuje dojezd. Zajišťuje přirozený dojem z jízdy v každé situaci, a to i na delších trasách.

 

Bosch Performance Line CX Race - navrženo pro vítězství v závodech

Působivý závodní charakter řady Performance Line CX Race je ideální pro nejtěžší eMTB závody na světě. Pohonná jednotka je přesvědčivá na nejstrmějších a technicky nejnáročnějších stoupáních a sjezdech i na dlouhých etapách s velkým převýšením. V kombinaci s exkluzivním režimem Race umožňuje přímý nástup na výjezdu ze zatáčky, co nejrychlejší zrychlení a jízdu. Limitovaná edice Performance Line CX Race je perfektní volbou pro profesionální závodníky na horských elektrokolech a ambiciózní sportovce.

Exkluzivní režim Race

Režim Race byl vyvinut speciálně pro použití v závodech eMTB a je k dispozici výhradně pro řadu Performance Line CX Race. S jízdním režimem rychle dosáhnete maximálního tempa a podpoří vás svou plnou silou až do maximální rychlosti – pro rozhodující sekundy v boji o nejlepší čas. Funkce Extended Boost známá z režimu eMTB je k dispozici také v režimu Race – ale s mnohem delším momentem. Je optimální pro rychlé překonávání velkých balvanů a složitých úseků s kořeny. Ke kontrole energické reakce a síly v režimu Race je zapotřebí přesná technika jízdy. Režim byl vyvinut na základě zkušeností úspěšných závodníků na elektrokole.

Zrychlení silou 85 Nm

Maximální točivý moment edice Performance Line CX Race o síle až 85 Nm umožňuje rychlou akceleraci – z místa, po extrémně náročných úsecích a překážkách, ostrých zatáčkách nebo serpentinách. Síla šlápnutí do pedálů se okamžitě přemění v dopřednou sílu. Výkonný motor poskytuje energickou podporu i při vysoké frekvenci šlapání přes 120 otáček za minutu. Možná je sportovní jízda v dlouhých etapách a rychlé sprinty, což jsou optimální podmínky pro dosažení nejlepších časů.

Držení v kopci na sportovních tratích

Funkce Hill Hold chytré pomoci při tlačení zabraňuje nechtěnému couvnutí vašeho elektrokola při tlačení na extrémně strmých svazích a v nesjízdných pasážích. Při namáhavém a náročném pěším stoupání tak můžete eMTB tlačit mnohem snáze a postupovat vpřed rychleji. Třeba v extrémně ostrých a prudkých zatáčkách můžete využít funkci Hill Hold například pro kontrolovaný pohyb eMTB.

 

Bosch Performance Line Speed - efektivní a dynamický na cestách

Využívejte výhod – udržujte komponenty svého rychlého elektrokola neustále aktuální s pomocí bezdrátové aktualizace softwaru. Díky výkonnému zrychlení a podpoře až do 45 km/h vás model Performance Line Speed rychle a efektivně doveze do cíle.

Energická podpora

Zažijte energickou podporu výkonného motoru i při vysoké frekvenci šlapání. Optimálně vyladěná koncepce převodovky umožňuje dynamickou jízdu a rychlý sprint. Tímto způsobem můžete absolvovat kondiční trénink cestou do práce.

 

 

Bosch Performance Line SX - sportovní lehkost

Když se síla svalů a elektrická podpora vzájemně doplňují a vy získáte špičkový výkon přesně tehdy, když ho potřebujete: S řadou Performance Line SX uvádíme na trh sportovní pohonnou jednotku, která je lehčí a kompaktnější než cokoli, co jsme dosud vyvinuli. Pro elektrokola Light eMTB, eGravel a eUrban.

Pro sportovní jízdu

Šlápněte rychleji do pedálů a ještě rychleji naberte rychlost: Performance Line SX pracuje minimálně tak tvrdě jako vy. Při sportovním stylu jízdy s vysokou frekvencí šlapání vás podpoří nesrovnatelně více oproti vašemu výkonu – se špičkovým výkonem motoru až 600 W. Díky svým vlastnostem, citlivé a reaktivní odezvě je ideální pro všechny, kteří jezdí sportovně s elektrickou podporou a chtějí dosáhnout tréninkového efektu.

Lehkost – takřka přirozená

Snížený odpor pedálu o více než 50 procent ve srovnání s řadou Performance Line CX, užší konstrukce klik a téměř bezhlučný motor – Performance Line SX přesvědčí v mnoha ohledech. Přímá, ale citlivá odezva zachovává pocit z jízdy na normálním kole a umocňuje ho snadností a požitkem z jízdy na elektrokole.

 

Bosch Performance Line - energické, ale přirozené

Součástí Chytrého Systému je nyní i všestranná a téměř neslyšná řada Performance Line. Využijte toho, zůstaňte aktivní a prozkoumávejte své okolí. S aplikací eBike Flow udržíte své elektrokolo vždy aktualizované díky bezdrátové aktualizaci softwaru. Používejte nový jízdní režim Auto-Modus a užívejte si jízdu. Navzdory silné podpoře nabízí pohonná jednotka přirozený dojem z jízdy a větší bezpečnost – například díky novému systému ABS Bosch eBike.

Tichá pohonná jednotka

Jezděte téměř neslyšně s novou, tichou koncepcí převodovky řady Performance Line. Motor téměř neslyšíte a na dlouhých cyklistických výletech si můžete o to více užívat přírody.

Přirozený dojem z jízdy

Získejte přímou a energickou podporu v každé jízdní situaci – ať už šlapete rychle nebo pomalu. Řada Performance Line vás podpoří až 75 Nm a je navržena pro obzvláště přirozený dojem z jízdy. Citlivá adaptace na styl jízdy usnadňuje zacházení a zvyšuje bezpečnost jízdy.

Relaxační režim Auto

Jízdu na svém eBiku si můžete ještě více zpříjemnit režimem Auto. Automaticky upravuje podporu mezi režimy Tour a Turbo v závislosti na jízdní situaci, aniž byste museli přidat, nebo přepínat mezi jednotlivými jízdními režimy. Můžete se tak plně soustředit na cestu před vámi a naplno si užívat jízdu.

 

 

  Active Line Active Line Plus Cargo Line Performance Line Performance Speed Performance SX Performance CX Performance Race
Smart System ano ano ano ano ano ano ano ano
Přehazovačka Přehazovačka / řazení v náboji kola* Přehazovačka / řazení v náboji kola* Přehazovačka / řazení v náboji kola* Přehazovačka / řazení v náboji kola* Přehazovačka Přehazovačka / řazení v náboji kola* Přehazovačka / řazení v náboji kola* Přehazovačka
Max. hnací moment (Nm) 40 50 85 75 85 55 85 85
Max. podpora** (%) 340 340 400 340 340 340 340 400
Rozjezd harmonicky přizpůsobený harmonicky přizpůsobený energický dynamický/sportovní velmi sportovní citlivý velmi sportovní super sportovní
Max. podpora 25 km/h 25 km/h 25 km/h 25 km/h 45 km/h 25 km/h 25 km/h 25 km/h
Vypínací funkce volitelné *** volitelné *** řazení v náboji volitelné/ přehazovačka ne řazení v náboji volitelné/ přehazovačka ne ne ne ne ne
Chytrý "walk asistent" ano ano ano ano ano ano ano ano
Identifikace řazení

řazení v náboji kola ne/ přehazovačka ano

řazení v náboji kola ne/ přehazovačka ano

řazení v náboji kola ne/ přehazovačka ano

řazení v náboji kola ne/ přehazovačka ano

ano ne ano ano
Hmotnost cca 2,9 kg cca 3,2 kg cca 2,9 kg cca 3,2 kg cca 2,9 kg cca 2,0 kg  cca 2,9 kg cca 2,75 kg
Jmenovitý výkon 250 W 250 W 250 W 250 W 250 W 250 W 250 W 250 W
Max. výkon 586 W 600 W 600 W 600 W 600 W 600 W 600 W 600 W
Max. výkon při kadenci šlapání 70 ot./min  290 W 370 W 600 W 550 W 600 W 440 W 600 W 600 W

* Maximální hodnoty. V závislosti na řazení v náboji kola jsou možné odchylky.

** Povolení/vypnutí různých jízdních režimů provádí výrobce jízdního kola a specializovaný prodejce. Kromě režimu Off lze na displeji zapnout maximálně čtyřmi jízdní režimy. Pomocí individuálních jízdních režimů lze režimy (Cargo, Eco, Tour, Sport, Auto, Turbo) konfigurovat pomocí aplikace eBike Flow podle konkrétních potřeb uživatele. U rychlých elektrokol je individualizace jízdních režimů vyloučena.

*** U řazení v náboji kola volitelně. Převody s přehazovačkou nemají funkci zpětného chodu.

 

zdroj: www.bosch-ebike.com

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení