Novinky Rock Machine 2021 1. část

Druhý srpnový víkend byl ve znamení prezentace Rock Machine 2021, na které jsme samozřejmě nechyběli. Novinek bude ve skrze dost a určitě si zaslouží rozdělit na neelektrické a elektrické. Tu klasickou „šlapací“ část si můžete projít v tomto krátkém sumáři.

Rock Machine Blizz CRB a Catherine CRB

V letošní sezóně nejpopulárnější karbonové bajky – Rock Machine Blizz CRB a Catherine CRB – se dočkají jen lehkého upgradu v podobě dvou-převodníkových variant. Díky tomu se také modelová řada rozroste, nově tak najdeme v nabídce celkem šest modelů včetně barevných variant. Zachována zůstává trailová geometrie vyznačující se komfortním posedem a parádní ovladatelností. Nově budou také všechny modely osazeny komponenty Shimano. Dostupné budou navíc i velikosti S, tudíž si přijdou na své i jezdci menší postavy nebo junioři.

   

 

Rock Machine Blizz TRL

Horká novinka pro rok 2021 a dle našeho názoru jeden z nejpovedenějších MTB modelů pro každého, kdo chce na kole zažít kopec zábavy. Přepracovaný rám se vyznačuje progresivní geometrií. Rám je nízký (17“ ve velikosti „XL“!!), aby bylo možné namontovat teleskopickou sedlovku s vysokých zdvihem (150 mm u velikosti M, 170 mm u L a XL) a zároveň byl co možná nejovladatelnější v technickém terénu a stabilní ve sjezdech. Délka rámu přitom zůstala zachována dostatečně dlouhá a je kombinována s krátkým představcem. To vše dohromady dává bike, který bez problémů sjede snad každý trail, ale přitom na něm bez problémů odjedete i celodenní výlet s kamarády či rodinou. Rock Machine Blizz TRL se bude vyrábět ve dvou provedeních, přičemž levnější startuje na 27490 Kč! Dražší model s vidlicí DVO, čtyřpístkovými brzdami Shimano a řazením 1X11 pak bude za krásných 39990 Kč.

 

 

Rock Machine Manhattan

Jeden z nejprofláklejších modelů Rock Machine – Manhattan – dostává pro sezónu 2021 zcela nové rámy. Posunul se tak přesně mezi své bratry a nově má již také specifickou geometrii Shark Spine, která dělá Rock Machine tím, čím je. Osazený komponenty Shimano a za super cenu je dobrou volbou pro začínající nebo hobby cyklisty, pro které je kolo zábavou jen pár dnů v roce.

Rock Machine Blizzard

Dostáváme se do kategorie enduro kol. Blizzardy určené na enduro byly doposud posazené na 27,5“ kolech. Doplňovali je pak modely Blizzard XCM s nižšími zdvihy a Blizzardy TRL naopak se zdvihy vyššími a obratnější geometrií. Oba typy byly, a také zůstávají, na 29“ kolech. Enduro Blizzardy nově ponesou přídomek 297, což již napovídá o tom, že se bude jednat o tzv. „mullety“, tedy kola s 29“ kolem vpředu a 27,5“ vzadu. Kombinaci těchto kol letos testují ambasadoři Rock Machine na závodech a ukazuje se, že odvalování 29“ v kombinaci s akcelerací 27,5“ kola je tou pravou volbou na nejnáročnější traily a stezky. Všechny celoodpružené modely budou navíc nově na podvozku DVO a řazení i brzdách Shimano. Díky tomuto sjednocení bude dostupnější servis i náhradní díly.

   

 

Rock Machine Thunder

Populární lehké dětské modely Thunder se dočkají varianty s pevnou vidlicí, hliníkovým rámem a 29“ koly. Nově tak odpadne „nutnost“ pořizovat nízké dospělé rámy juniorům, které přeci jen mnohdy bývají horší na ovladatelnost. Rock Machine Thunder si zachovává stále tlak na co nejnižší váhu.

Rock Machine Gravelride

Stále populárnější štěrkolety dostaly změnu pouze u hliníkového provedení. Zde Rock Machine přichází s novým rámem za stále dostupné ceny. Odvážné je designové provedení, které si ale určitě spousta lidí zamiluje. Karbonová varianta Rock Machine Graveride 900 je nově osazena teleskopiskou sedlovkou ovládanou z dualových pák Shimano GRX.

 

 

Ti znalejší kol Rock Machine si zajisté všimli, že změny jsou převážně technické. Pokud jde o geometrie, Rock Machine je v klasických kolech se svým současným pojetím geometrií více než spokojený, spokojení jsou taktéž i jezdci o čemž svědčí nejen parádní prodeje a zkušenosti zákazníků s touto značkou, ale také výsledky jezdců, kteří se zejména na enduro scéně objevují na předních příčkách doma i v zahraničí. Novinek v elektrice bude o něco víc, o nic ale až s odstupem času.

Autor: Ondra
uvodni_RM21
Vytvořeno14.08.2020