Prezentace Rock Machine 2019

Stále populárnější výrobce kol a elektrokol Rock Machine nelení a pro rok 2019, kdy oslaví 25 let působení na trhu, si pro nás připravil další množství novinek. Představeny byly poblíž vodní nádrže Seč v hotelu Kraskov spolu s novinkami firmy Cyklomax, která je výhradním distributorem právě kol Rock Machine.

Elektrokola

Výrazné rozšíření elektrokol je patrné všude. Čím dál tím víc jich vidíme nejen ve městech, ale také na cyklotrasách a na singletrekových lokalitách. Někteří se staví k tomuto boomu negativně, někdo to vítá. Ať tak nebo tak, elektrifikace je fenomén, který neustává a Rock Machine se tomu přizpůsobuje také. Pro rok 2019 nabídne 40 různých provedení elektrokol. K dostání budou elektrokola dámská i pánská krosová, horská kola s pevným i odpruženým rámem, ale také speciality v podobě horských kol s integrovanou baterií, nebo třeba juniorské elektrokolo Rock Machine Torrent JNR e30-27.

Rock Machine Blizzard e90-27 25th Anniversary je jedním z nových modelů, které stojí za to prezentovat. Jedná se o model celoodpruženého horského kola na 27,5“ kolech se zdvihy 140 mm vpředu a 130 mm vzadu. Celý tento horský speciál je poháněn motorem Shimano STePS E8000 s baterií BT-E8010 s kapacitou 504 Wh. K elektrickému systému je připojeno také elektronické řazení Shimano XT Di2 (1x11 rychlostí). O zastavení kola je postarají čtyřpístové brzdy Magura MT5 a nechybí ani teleskopická sedlovka pro větší požitek ze sjezdu. Špičkovou výbavu podtrhuje také speciální tmavý design, který je charakteristický pro všechna výroční kola Rock Machine.

Storm e60-29 25th Anniversary – devětadvacítka do města. Ano, čtete správně. Model Storm je koncipovaný jako 29“ horské kolo, které je ale osazeno blatníky, decentním nosičem a integrovaným osvětlením. Poháněný motorem Dapu Sport Drive, který si firma Rock Machine po dlouhém testování speciálně vybrala jako ekonomičtější variantu, je Rock Machine Storm e60 ideální volbou pro toho, kdo hledá spolehlivý a hlavně pohodlný bajk za dobrou cenu.

 

 

Gravely

Gravel bike je dalším fenoménem poslední sezóny. Prakticky se jedná o přepracovanou cyklokrosku, která je uzpůsobena pro komfortnější, ale přesto sportovní posed, umožňuje montáž nosičů a brašen pro expediční cykloturistiku a i s tímto zvládne kdejaký náročnější terén. V sezóně 2018 Rock Machine představil dva modely gravelu, pro sezónu 2019 díky obrovskému zájmu zařadil do portfolia ještě další model Gravelride 500, který kombinuje 2x10 převodů, hydraulické kotoučové brzdy a krosová kola WTB v průměrů 28“.

Celoodpružená MTB kola

Touto kategorií se Rock Machine prezentuje už nějaký ten pátek. A že jim to opravdu jde, dokládá množství profi jezdců, kteří tato kola zejména v gravity disciplínách využívají. Rock Machine Blizzard můžete vidět nejen na české scéně, ale také v zahraničí na Světové Enduro Sérii, kde Českou Republiku reprezentuje mladý talent Vojta Bláha právě na Rock Machine Blizzard.

V kategorii 29“ celoopružených kol najdete také jednu výroční specialitku v tmavém provedení, konkrétně se jedná o Rock Machine Blizzard XCM 90-29 25th Anniversary. XCM značí nově provedení zdvihů 120 mm vpředu i vzadu, jedná se tedy o kolo určené hlavně pro MTB maratony. Limitovaný Blizzard 90-29 je osazený vidlicí Rock Shox SID, tlumičem Rock Shox Deluxe RT DebonAir, převody 1x12 od Sramu a karbonovými komponenty. Tuto skvělou specifikaci podtrhne cenovka 87.990,- Kč, která je bezkonkurenční.

Další novinkou je Rock Machine Blizzard TRL, který je posazený také na 29“ kolech, ale zdvihy vidlice a tlumiče jsou 140 mm. Jedná se tak o kolo určené především na tolik populární trailové ježdění, rozhodně na něm ale zvládnete také rodinný výlet.

   

 

Pevná MTB kola

Novinek, které by se slušelo představit, je samozřejmě ještě mnoho, co ale stoprocentně stojí za zmínku je nový model Blizz CRB 90-29. V loňském roce představil Rock Machine Blizz CRB 70-29, který byl vybavený 1x12 převody a na karbonovém rámu atakoval váhu luxusních 11 kg při ceně 53.990,- Kč. Pro sezónu 2019 přináší Rock Machine model Blizz CRB 90, který je výbavou ještě o level výš a váhově se blíží 10 kg. Navíc bude v provedení, které napodobuje leštěný hliník, a mohu říct, že na pohled se jedná o skutečně luxusní kousek.

 

 

Sportovně naladěné dámy uvítají nové modely dámských 29“ kol Catherine, jak na hliníkovém, tak i na karbonovém rámu. Všechny tyto modely budou mít geometrii charakteristickou pro Rock Machine, tedy vyšší řízení, kratší zadní stavbu a sníženou horní rámovou trubku pro snadnější nastupování a sesedání. K dostání budou od velikosti 15“.

 

Krosová a dětská kola

Krosová kola dostala po několika letech nové rámy. V nabídce už nenajdete klasické prohnuté horní rámové trubky, nýbrž sportovněji vypadající tvarované trubky s vnitřním vedením kabeláže k řazení. Krosové modely budou také k dispozici ve vyšších výbavách než doposud, což reflektuje požadavky trhu, kdy ne každý nutně chce v lepší výbavě pouze horské kolo.

Dětská kola budou rozšířena o více variant populárních modelů Thunder na 20“, 24“ i 26“ kolech, které v rámci dětských kategorií patří k nejlehčím na trhu. Tyto modely jsou charakteristické pevnou vidlicí a jedním převodníkem, což nejen snižuje váhu, ale také zjednodušuje a zpříjemňuje ovládání kola jako takového.

 

Rock Machine svými inovacemi stále potvrzují svoji pozici mezi nejlepšími značkami na trhu. Svá kola ladí do stejného stylu od dětských až po elektrokola, čímž jasně ukazuje, na čem jim záleží. Důraz je kladen na pohodlná, ale přesto sportovní kola v nejvyšší možné kvalitě za rozumnou cenu, která budou posunovat Vaše limity stále dál. Vše hezky ve stylu #intrailwetrust.

Autor: Ondra