Když Joseph R. Gerber popsal svou mladou společnost na výrobu špičkových nožů (Gerber Legendary Blades) jako, "malý podnik, který se proměnil ve velký business" byla to pravda, ale bylo to ještě slabé slovo. Co začalo v roce 1939 jako malá firma na výrobu příborů jako dárkových předmětů, se změnilo ve společnost s tisíci odběrateli po celé zemi. V roce 1960, se Gerber rychle stal nejdůvěryhodnějším a nejvíce ceněným jménem mezi výrobci nožů.
Více než 70 let od svého založení a Gerber stále roste. Stále je založen na stejných principech jako původní podnik Josepha R. Gerbera.
Gerber je společnost zabývající se výrobu nožů a nástrojů, které kombinují vysoce kvalitní materiály a inovativní design, který je určen pro celoživotní užívání. Elegantní, nerezové nože s ocelovými plášti, které vznikaly v 50. a 60. letech (Magnum Hunter) daly základy dnešním lehkým, open-frame nožům (Remix). Gerber již však dávno není jen společností vyrábějící pouze nože. Multinářadí, sekery, ruční pily, mačety, světlomety, svítilny, výstroje pro přežití, nářadí pro kopání - to jsou nejnovější směry, které Gerber zkoumá se stejnými standardy kvality a designu, které používá i u svých špičkových nožů.
V roce 2010 se Gerber domluvil na spolupráci se světově známým odborníkem na přežití Bearem Gryllsem. Tato spolupráce dala vzniknout serii nástrojů pro extrémní podmínky a přežití (Survival). Od nožů, přes mačety a svítilny až k celým výstrojím pro přežití tzv. survival kitům. Všechny produkty ze série Survival, jsou posvědceny největším odborníkem na přežití v extrémních podmínkách Bearem Gryllsem.
Edward Michael Grylls přezdívaný Bear, je britský dobrodruh, spisovatel a moderátor. Proslavil se jako průvodce seriálem Nutné k přežití (Ultimate Survival/Man vs. Wild) vysílaném na stanici Discovery Channel.
Ve věku 23 let se stal v roce 1998 nejmladším Britem, který zdolal Mount Everest.Po studiích odešel do armády. Sloužil 3 roky v SAS, kde prošel tvrdým výcvikem. Ve 21. pluku absolvoval parašutistický výcvik, a poté pracoval jako instruktor pro přežití v extrémních situacích. Dvakrát se zúčastnil i mise v Severní Africe. Při jedné z nich se mu stala nehoda v Keni. Ve výšce 4900 metrů se mu natrhl padák a on si při dopadu zlomil tři obratle. Strávil potom 18 měsíců v nemocnici na lůžku. V roce 2004 byl povýšen do čestné hodnosti poručík komandér.
Jeho úspěchy
- Obeplutí Velké Británie - v roce 2000 obeplul Velkou Británii na vodním skútru za účelem získat peníze pro záchranný člun. Také vesloval nahý 22 mil podél řeky Temže, aby získal peníze pro kamaráda, který přišel o nohy při sestupu.
- Obeplutí Arktidy - v roce 2003 obeplul Severní ledový oceán Arktidy s pětičlenným teamem na nafukovacím člunu. Museli čelit vichřici, ledovcům a podobným přírodním vlivům. Za tento výkon dostal Grylls hodnost poručík komandér.
- Večeře ve výšce - v roce 2005 vytvořil s kamarádem světový rekord za nejvyšší “open-air” formální večeři. Povedlo se jim to pomocí horkovzdušného balonu, kde měli speciálně upravený stolek ve výšce 25000 stop.
- Padákem přes Angel Falls - v roce 2005 přeletěl na paraglidu s teamem vodopády Angel Falls ve Venezuele.
- Padákem přes Himaláje - v roce 2007 přeletěl pomocí paraglidu Himaláje. Ve vysoké nadmořské výšce se vystavoval nebezpečí, protože teplota v této výšce klesá až na -60 °C. Tímto výkonem vytvořil nový světový rekord.
- Nejdelší volný pád pod střechou - v roce 2008 pokořil Grylls Guinnessův rekord za nejdelší nepřetržitý tzv. vnitřní volný pád. Překonal tak team z USA o pár sekund. Předchozí rekord činil 1 hodinu a 36 minut. Akce na podporu charity Global Angels.
- Výprava do Antarktidy - v roce 2008 vedl Bear team, který se vypravil na jeden z nejodlehlejších vrcholů Antarktidy. Dále team pokračoval prozkoumat pobřeží na člunu a také cestoval přes zamrzlé pouště na lyžích s padákem, kde se Grylls zranil.
zdroj:wikipedia