Historie

  Píše se rok 1926 a jinoch Václav Pešek si v Srchu u Františka Svatoně přebírá čerstvý výuční list, jež ho kvalifikuje k profesionální práci s koly. A netrvá to ani pár týdnů, kdy se vyučený kolař Václav ujímá svého řemesla, aby tak, netuše, založil úspěšnou rodinnou tradici na dlouhá desetiletí.
Václav Pešek se cyklistickému řemeslu věnoval poctivě, kola a vše kolem nich se stalo jeho vášní, zákazníci odcházeli spokojeni a díky dobrým referencím i nadšení Václavově na pardubicku cyklistické řemeslo překonalo nelehké válečné období. V euforických 50. letech Václav Pešek řemeslo obnovil, aby se později stalo součástí „servisu“ Městského národního výboru a fungovalo tak de facto nepřetržitě.

 

 
Václav Pešek   Původní odborná dílna

 

To už ale mezi stojany na kola, výplety, rámy a plášti cupital Václavův syn Zdeněk Pešek, jehož hrdý otec – zakladatel zaučuje a postupně mu předává cyklistický kšeft a um.

 

Dalších pár desítek let otec a syn Peškovi budují, byť pod správou státu, solidní základnu a povědomí o začínající značce „Pešek a syn“, vyznačující se především láskou k cyklistice a schopnosti všem kolařům a cyklistům poskytnou radu, prvotřídní servis a opravy.

Léta 90. znamenala, nejen pro Peškovi, cyklistický boom. Národ český se stal národem cyklistickým a polabská nížina jakoby předurčovala pardubicko, aby se – v tehdy ještě československém měřítku – stalo mekkou a rájem cyklistiky. Po revoluci tak Zdeněk Pešek otevírá soukromou opravnu kol, kam se sjíždějí všichni nadšenci a vášniví cyklisté, aby si nechali opravit své velocipédy. Na trávníku vedle opravny se postupně rozjíždí i prodej nových kol, mezi nimiž pobíhá další, v pořadí již třetí pokračovatel v rodinné firmě, malý Lukáš Pešek.

(zleva)Lukáš, Václav a Zdeněk Pešek  

 

Zdeněk a Lukáš Peškovi se v roce 1997 pouští do výstavby dnes již legendární kamenné prodejny ve Starých Čivicích. Prodejna, byť není situována do centra velkoměsta přesto přitahuje zákazníky. Parkoviště i cyklo stojany před prodejnou se plní, dveře se netrhnou a každoročně je zde (k jejich spokojenosti) obslouženo několik stovek zákazníků.

Veloservis Pešek a syn, silná značka, prodejna a servis, který jen stěží v pardubicko-hradeckém regionu hledá konkurenci, mmj. i v širokém sortimentu značek kol, cyklo doplňků i prvotřídním servisu.

   
dostavěná prodejna ve Starých Čivicích (1997)   stavba prodejny ve Starých Čívicích   stavba prodejny ve Starých Čívicích

 

Logický krokem je tak spuštění internetového obchodu, jehož se ujímá syn Lukáš a posouvá tak rodinný byznys do další úrovně spokojenosti zákazníků.

Jak Lukáš dodává: „Otevření e-shopu pro nás bylo příjemným oživením, velmi příjemně nás překvapilo, jak rychle si naši zákazníci zvykli a jak rádi a v jakém měřítku internetový nákup využívají. Když k nám pak na prodejny chodí na pravidelné servisy, snažíme se od nich získat reference a doporučení, jak e-shop a naše služby zlepšovat, vzniká tak dokonalé symbióza, která vede k jedinému – k maximální spokojenosti zákazníka, což je naší největší prioritou!“

Jen o rok později (2007) otevírá Veloservis Pešek a syn druhou kamennou prodejnu v Opatovicích nad Labem, v areálu Vesny, a do éteru regionálních rozhlasových stanic pouští několik reklamních spotů, což si mnozí zákazníky pamatují dodnes: „Ale ta silnice…“ Ano, celou opatovickou prodejnou se vine pořádně dlouhá silnice, kde si zákazníci mohou kupovaná kola a příslušenství vyzkoušet, stejně jako před prodejnou na rozlehlém parkovišti.

 
e-shop v letech 2007-2012   e-shop v letech 2012-2015  současná podoba eshopu

 

Nezadržitelný progres „postihuje“ i Veloservis Pešek a syn, na řadě je proto kompletní změna image firmy, včetně nového loga atd., to vše probíhá v roce 2012, o tři roky později je pak na řadě i redesign webových stránek, skvěle fungujícího internetového obchodu a prodeje. Mezitím nově nadechnutá rodinná firma výrazně rozšířila prodejnu ve Starých Čivicích. Ta nově nabízí na ploše 700 metrů stovky vystavených kol, od těch nejmenších pro děti, přes kola pro rekreační jezdce a maminky až po profesionální kola pro outdoorové adrenalinové tatínky i profi jezdce. Poslední změnou firmy je sloučení názvu prodejny a e-shopu na Kola Pešek, ke kterému došlo ke konci roku 2019. Toto sjednocení má za cíl lepší identifikaci firmy v on-line světě.

V současné době Kola Pešek zastupuje značky Rock Machine, Author, Ghost a Lapierre, v širokém portfoliu služeb vás uspokojí kvalitní servis, rozvoz a svoz kol na servis, rozvoz objednávek, atd. Přijďte se přesvědčit na rozšířenou prodejnu ve Starých Čivicích.
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení