TESTUJEME - Singltrek pod Smrkem

Vytvořeno06.11.2014

 

 

  Po delším plánování jsme se s kamárády Bikery rozhodli vyrazit na Singltrack pod Smrkem.  Z původního 4 členného týmu se nám to rozrostlo na neskutečných 12 osob. Partička vcelku nevídaná. Akci jsme naplánovali na celkově čtyři dny a rozhodně toho nikdo z nás nelituje.

Základna

  Ubytování jsme měli zajištěné v pensionu U Všech Andělů. Pensionu patří naše chvála, čisté pokoje s vlastní sociálkou. Úschovna kol (ta by teda měla být podle nás trochu více zabezpečená). Na výborné regeneraci po každodenní 60km porci na singltracku měl však rozhodně podíl i kuchař pensionu, který perfektně vařil. Nabídka jídel nebyla přehnaně široká, ale o to kvalitnější úroveň jídel to byla. Nebyl i problém se dopředu dohodnout na čemkoliv mimo jídelní lístek.To vše jen umocnilo perfektní zážitek, který jsme si zpět po čtyřech dnech přivezli.
 

A jde se jezdit!

 Jelikož trasy na singlu bývají o víkendech dost exponované, rozhodli jsme se vyrazit na první jízdy už ve čtvrtek ráno, počasí nám přálo, takže jsme osedlali naše biky a vyrazili.

Na Singltrack pod Smrkem jsme najeli na nástupním místě v Novém Městě pod Smrkem , což je podle nás po zkušenostech nejlepší volba. 

Po lehkém rozjetí po zelené jsme vynechali lehkou modrou trasu a vyrazili jsme po krátkém úseku Rapické červené stezky směrem k černé, která se stáčí až do Polska a poté vás dovede zpět na červenou stezku Rapický okruh. Po krátkém výšlapu po asfaltové cestě od Lomnického mostu až ke Straitovu obrázku se pouštíme zase na černý okruh okolo Měděnce a poté po asfaltovém traverzu směrem k Hubertce. Někteří z nás se tam vydali po Libverdské straně k Obřímu sudu na zasloužené pivečko, to doporučuji i méně zdatným cyklistům, protože závěrečný černý okruh Hejnický hřeben je opravdu třešnička na dortu, která na závěr člověka opravdu dostane. 

 
Je to nahoru, dolů, krátké výjezdy a sjezdy, klopené zatáčky, průjezdy skalami, prostě nádhera.Trochu úsměvné je vyústění stezky u pramene Kyselky u hřbitova, ale je tam taky krásný výhled :-)) Po krátké pauze pokračujeme po černé a je záhodno nechat si trochu sil na závěrečné stoupání zpět na červenou Libverdskou stranu a pak hurá na zasloužené orosené pivko k Obřímu sudu do Libverdy za ostatními.

  Po lehkém odpočinku a doplnění těch správných sacharidů pokračujeme po červené Ludvíkovský traverz a Novoměstská strana zpět do Nového Města pod Smrkem. Kouknu na computer a v nohách je 60km docela svižného ježdění.

 


A jaké to tedy je?

  Profil stezek bych přirovnal ke klasickému XC ježdění a bylo to pro nás to pravé, jelikož většina biků právě tomuhle typu ježdění odpovídala. Já sám jsem absolvoval stezky na biku Lapierre XR 929 E:I při nastavení tlumiče na polohu medium nebo open (plně otevřený systém) jsem si kompletní porci kilometrů na Singltracku pod Smrkem náležitě užil a kolo mě několikrát výborně podrželo.

 Pokud se podaří a jedou spolu stejně vyrovnaní bikeři tak si člověk nejen výborně zařádí v obtížných technických pasážích na singlu, ale i zazávodí s kamárády. Když  jedete tři až čtyři v těsném závěsu za sebou, tak to jen umocňuje už tak perfektní zážitek z bikování . Mapa tratí Singltreku ke stažení.
 Nakonec mi nezbývá nic jiného, než doporučit návštěvu Singltracku pod Smrkem.  

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení