Aktualizace systému SPORT DRIVE

Vážení zákazníci,

výrobce Rock Machine vydal novou aktualizaci firmwaru pro elektrokola s pohonem Sport Drive. Pokud jste majiteli elektrokola s pohonem Sport Drive, ať už s motorem v zadním náboji, nebo středovým, dostavte se v dohledné době na prodejnu, kde Vám bude nainstalována nová verze firmwaru pro Vaše elektrokolo. Ta opravuje několik nedostatků.

náhodné „vybíjení“ baterie, které je způsobené špatnou komunikací mezi řídící jednotkou baterie a elektrokola, které se standardně projevuje náhlým poklesem kapacity baterie, např. z 60 % na 0 %
zlepšuje výkonnostní mapu elektrokola = lepší dávkování přípomoci
automaticky odpojuje baterii při nečinnosti elektrokola
Po 48 hodinách dojde k odpojení baterie, elektrokolo nelze zapnout ovládacím tlačítkem. Pro aktivaci systému stačí stisknout tlačítko na baterii a následně lze celý systém zapnout běžným způsobem.
Po 30 dnech dojde k uspání baterie, elektrokolo nelze zapnout běžným způsobem. Aktivaci baterie provedete napojením baterie na nabíječku na cca 1 minutu. Poté lze elektrokolo zapnout běžným způsobem. Tato funkce chrání baterii proti samovolnému vybíjení podobně, jako vypínače na bateriích nosičových.


Některá elektrokola Rock Machine bohužel obsahovala chybu, která způsobovala výše uvedený problém se samovolným vybíjením. Jednalo se o kombinaci řídící jednotky elektrokola a baterie, které ale nelze přesně určit, proto doporučujeme každému majiteli elektrokola Rock Machine s pohonem BFi Sport Drive dostavit se k přehrání firmwaru a moct si tak užívat elektrokolo se vším všudy bez problémů.

Děkujeme – tým Kola Pešek

SD_aktualizace
Vytvořeno29.06.2020