Dojmy - Schwalbe Marathon Plus

Zima nás letos rozhodně nešetří. Spousta z nás tak byla vylákána na hory, ať už za zábavou, nebo za tréninkem. Blíží se ale období, kdy se budou najíždět velké porce kilometrů během objemových tréninků, nebo se prostě jen bude řešit obutí kola na příští sezónu – na tréninky, dojíždění do práce, nebo prostě jen pro zábavu. Pokud hledáte pláště s vysokou odolností proti proražení a dlouhou životností, (ne)jedny pro Vás v nabídce Veloservisu Pešek a syn rozhodně máme. Velkým favoritem jsou Schwalbe Marathon Plus.

O našem mechanikovi Mírovi je všeobecně známé, že je aktivním závodníkem, ale také nadšencem a pro někoho trochu bláznem, když každý den dojíždí do práce kolem 40km tam a stejnou porci zpět. Během roku se mu s tréninky nasčítá kolem 25 tisíc kilometrů a to už rozhodně vede k zamýšlení, co si na kolo namontovat. Na tréninky a dojíždění jezdí 26“ horské kolo s pevnou vidlicí a hladkými plášti typu Schwalbe Marathon Plus.

  Pláště Marathon Plus jsou sice trochu těžší, hlavně ale zaručují dlouhou životnost a spolehlivost. Pod vrchním běhounem naleznete 5mm tlustou vrstvu SmartGuard, která zajišťuje velkou tuhost pláště a zároveň ochranu proti propíchnutí a proříznutí. Testované pláště mají v současné době najeto neuvěřitelných 45 tisíc kilometrů a stále nejsou na odpis. To už rozhodně stojí za úvahu, co říkáte?
  Pláště Marathon Plus se vyrábí ve všech známých průměrech od dětských 16“ kol, přes klasické horáky (26“; 27,5“ i 29“) po crossová a trekingová kola. Díky své robustnosti se výborně hodí také na elektrokola. Kdo nechce hladkou variantu určenou výhradně na silnici, může sáhnout po variantě Marathon Plus Tour, která má hrubší vzorek, bikeři pak ocení Marathon Plus MTB s klasickými knoby, které Vás nenechají ve štychu ani v blátě.
 

Cenově se pláště Schwalbe Marathon Plus pohybují kolem tisícikoruny za kus, což je sice oproti klasickým plášťům o něco víc, ale zvážíme-li životnost, je to rozhodně rozumná investice. Kompletní sortiment naleznete samozřejmě v nabídce prodejen Veloservis Pešek a syn nebo na e-shopu kolapesek.cz.