Otevírání Trutnov Trails 2016

Vytvořeno20.04.2016

Ke konci loňské sezóny jsme Vám představovali novinku v portfoliu výrobce kol Ghost - trailový model Asket - pevný karbonový rám, 130mm zdvih vidlice, geometrií laděný na náročné terénní stezky. Zajímavý bike potřeboval na otestování zajímavou lokalitu a tak jsme vyrazili směr Trutnov, vedle kterého se nachází stále rostoucí lokalita Trutnov Trails.

Celou lokalitu nebudeme znovu popisovat, nicméně pro připomenutí, jedná se o cca 17 kilometrů přírodních terénních stezek s různou obtížností, kterou buduje parta místních nadšenců. Nutno říct, že se nedrží při zemi, ale budují skutečně libovou lokalitu, kde si užije jak rodina s dětmi, tak i závodní nadšenci. Najdete zde nejen sjezdy, ale také technické výjezdy, popřípadě jiné strmé stoupáky po lesních cestách. Pokud si chcete cokoliv sjet, musíte si k tomu také poctivě vyšlapat, což parádně podtrhuje podstatu horských kol.

 

Přes zimu byly traily uzavřené, ale místní nelenili a pilně pracovali na úpravách tras a dalším rozšiřování. A proto bylo téměř nezbytné, abychom se zúčastnili otevírání stezek a sami si vyzkoušeli, co nového se přes zimu vylouplo. Celá akce byla stanovena na sobotu 9. dubna. Týden před tímto víkendem bylo krásné a teplé počasí, o to víc byl člověk natěšený. Nakonec se dostavilo rozčarování při předpovědi počasí, která celkem jasně hlásala zataženo, déšť a citelné ochlazení. Nedalo se nic dělat, přece jen horská kola jsou horská kola a bahno a déšť k tomu neodmyslitelně patří. Sbalil jsem tedy pár vrstev oblečení navíc, domluvil s parťákem Danem čas a místo, kde mě nabere a jelo se. Ráno před odjezdem jsem se nakrátko zaradoval nad radarem, který ukazoval rozpadající se srážky nad Trutnovem, ale při příjezdu bylo jasné, že bez deště se to neobejde.

Vedle testování stezek tu byla možnost zapůjčení kol Giant od kluků z Progress Cycle. Dan téměř okamžitě sáhl po modelu Reign 27,5 2 LTD. Já jsem byl celkem hodně natěšený na svůj bike, který jsem po zimě vytáhl poprvé, jelikož jsem celou zimu poctivě trénoval jen na „bahňáku” a SingleBe jsem šetřil. Giant je v plánu otestovat na Velo Test Fest 2016, abychom Vám mohli přinést poznatky nejenom o kolech, která prodáváme, ale také srovnání s konkurencí, takže jsem nakonec vyrazil jen na svém.

Teď už ale k samotné akci. I přes deštivé počasí a teplotu kolem pěti stupňů dorazilo kolem stovky bikerů. To samo o sobě dokazuje oblíbenost lokality. Kolem bylo vidět spoustu oblečení Endura, které vyniká svou ochranou proti vodě a blátu, takže bylo jasné, že všichni jsou smířeni s počasím a odhodláni jezdit do utahání. Hned na první jízdu jsme vyrazili úplně nahoru po zelené, tedy Panském stoupáku, který naplno rozehřeje celé tělo a mysl. Dolů jsme vyrazili nejprve po modrém trailu. Prvních pár skluzů po mokrých kořenech ukázalo aktuální stav stezek, ale po chvilce jsme se na trati pohybovali s jistotou. Většina lávek byla pokryta síťovinou proti sklouznutí a tak se jezdec nemusel rozmýšlet, jestli jet okolo, nebo přes. Po zhruba třetině modrého trailu jsme odbočili a přejeli pár set metrů na červený, který v současnosti hodnotím jako nejpovedenější.

Jeho obtížnost je přece jen o něco větší, ale i tak je sjízdný celkem bez problémů, pouze napoprvé doporučuji obezřetnost, trail vede podél srázu po kořenech, kde byste se slušně proletěli, ať s kolem, nebo bez. Kompletně zde byla dobudována už i „Flinstone sekce”, tedy průjezd po velkých kamenech, kde skutečně oceníte celoodpružený bike, nebo alespoň lehký pevňák (se kterým přes kameny snáz přeskáčete). Po dojezdu po červeném jsme se vrátili dolů na základnu, kde Dan s díky (ale nerad) vrátil Giant Reign a přesedlal na svůj Trek Superfly. Vzhledem k chladnému počasí a mírně houstnoucímu dešti jsme se rozhodli upustit od delší vyjížďky směr Adršpach, kterou jsme měli původně také v plánu a vyrazili jsme alespoň po nejlehčím modrém Bunkr trailu kouknout po okolí. Bunkr trail je jak dělaný pro rodiny s dětmi, které se chtějí učit, jak projíždět trail. Nejedná se, o bůh ví jak náročnou cestu, ale i tak se příjemně projedete a zablbnete si.


Po několika dalších kilometrech jsme vyjeli opět nahoru na hlavní rozcestí trailů a vyzkoušeli celý modrý Kozí trail, kde byla vybudována nová sekce s pár skoky, které lze i projet, a dřevěným wallridem, který byl v tu chvíli už slušně naklouzaný. Přes stoupák jsme si pak vyjeli na začátek červeného trailu, kterého tak nějak nemáte nikdy dost. Po cestě z červeného dostal Dan super nápad zkusit sjet spodní neoficiální část černého trailu. To byla opravdu třešnička na závěr. S hlasitým smíchem jsme se poklouzali na několikacentimetrové vrstvě červeného bláta až k řece, podél které se svezete zpět k Trutnovu. Odtud už musíte kousek po silnici zpět do Trail centra ve Lhotě.
Zázemí pro ten den pořadatelé rozhodně nepodcenili. V hospůdce byl k dispozici čaj i káva zdarma a za pár korun super vývar, nebo třeba guláš či klobása. Když ze sebe člověk shodil několikakilové oblečení nacucané vodou a blátem, jakákoliv pochutina přišla vhod. Zbývalo jen očistit kola, která byla pokrytá slušnou vrstvou bláta, jehličí, listí a jiných darů dubnového lesa.

V závěru nezbývá než přiznat, že ačkoliv se nejednalo o kilometrově nějaké velké dobrodružství, jeli jsme domů slušně utahaní, ale rozhodně šťastní. Den byl završen doma na dílně, kde bylo nutné kolo ještě rozebrat, dočistit a promazat. Pak už jsem mohl položit hlavu a téměř okamžitě po celém dnu usnout.

Klukům a holkám z Trutnov Trails bych tímto chtěl poděkovat za budování této skvělé lokality s obrovským potenciálem. Nezbývá než doufat, že je nepostihne nějaký úřední problém, protože nasazení, obětavost a píle jim rozhodně chybět nebude.


Ondra - prodejna Opatovice

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení