Zná to asi každý. Vyjedete si na podzim nebo v zimě na kolo, doma se pečlivě ustrojíte do několika vrstev, obléknete si teplé rukavice, nasadíte tretry, čepice a přilbu a jedete. Chvíli přemýšlíte nad tím, že vypadáte jako sněhulák na kole, ale ten pocit tepla za to stojí. Pak se ale dostaví věc, která dokáže pěkně otrávit náladu a výlet zkrátit – studené nohy. Ve chvíli, kdy Vás v tretrách začnou studit nohy, přestanete vnímat vše okolo. Jak se ale proti tomu bránit? Odpověď je jednoduchá – zimní tretry LAKE MXZ303.


 

Lake MXZ303 jsou, podobně jako všechny boty Lake, z pravé kůže. Jedná se o vrstvenou botu vedenou až nad kotník, která zaručuje dokonalou ochranu nohy i v minusových teplotách.

Zde jsou jednotlivé specifické části:

Základem Lake MXZ303 je kůže Pittards WR100, která je speciálně vyvinuta a ošetřena pro zachování elasticity a jemnosti. To zaručuje dokonalé přilnutí k noze. Při správném impregnování boty je také zaručena dlouhá životnost a prodyšnost při zachování voděodolnosti, což je na podzim a v zimě velice důležitý faktor.


 

Stahování boty se provádí systémem Boa, na který je doživotní záruka. Boa struna v kombinaci se stahovacím kolečkem umožňuje velice jemné dotažení boty přesně podle toho, jak to jezdci vyhovuje. Vrchní část boty je dotažena přezkou, která díky suchému zipu umožňuje nastavování, problém tak nebudete mít, ani když si vezmete silnější ponožky, nebo rovnou dvoje kalhoty.


 

Vnitřek boty je zateplen materiálem Outlast, který zajistí maximální teplený komfort v závislosti na tom, jak se Vám zahřívá noha. Nemusíte tak mít strach ze zimy, ani z nadměrného pocení nohou. Špička boty Lake MXZ303 je zateplena mikrovláknem Thinsulate 3M.


 

Podrážka boty je osazena materiálem Vibram, který zajišťuje dobrý grip při chůzi a zároveň v kombinaci s vnitřní vložkou LAKE Thermosol dokonale izoluje chodidlo. Na podrážku je taktéž možné přidělat hroty pro ještě lepší oporu při chůzi ve sněhu nebo po ledu.

 

 


 

Tretra LAKE MXZ303 je k dostání ve velikostech 36-50 ve standardní šíři a objednat je také možné tyto velikosti ve variantě WIDE, tedy pro širší nohu. Cena treter je 6.990,- Kč, což je vzhledem ke kvalitě zpracování a perfektní propracovanosti boty částka více než odpovídající. Většina cyklistů také ocení, že nebudou na své stávající tretry shánět množství neoprenových návleků. Lake MXZ303 vše nahradí a dopřeje exkluzivní komfort po celou zimní sezónu.