Caffélattex strip – jednoduše bez duše

Jízda na bezdušových pláštích přináší spoustu výhod. Vedle možnosti jízdy na nižším tlaku v pláštích, který zaručí lepší stabilitu, trakci a komfort, nehrozí proražení duše. Další nespornou výhodou je schopnost zacelit propíchnutí pláště během jízdy, nebo eliminování tření pláště a duše a s tím jdoucí lepší odvalování kol.

Předělání ráfků na bezdušový systém ale není vždy jednoduché. Pokud nemáte dražší ráfek, který má patky určené k nasazení bezdušových plášťů, nebo si Vámi zvolené pláště nerozumí s vaším ráfkem, může se stát, že se při instalaci budete hodně rozčilovat. A právě tomu má zamezit produkt od známého výrobce komponentů pro bezdušové systémy Caffélatex Strip.

V principu se jedná o pásku podobnou té ráfkové, kterou dáváte mezi ráfek a duši. Páska je ale tlustší a pevnější, při nasazování budete rozhodně muset trochu zabrat. Výsledkem je ale ráfek zbavený veškerých potenciálních otvorů pro protékání mléka. Páska se navíc volí podle šíře ráfku tak, aby sahala od patky k patce, a tím se eliminuje jakákoliv škvíra mezi páskou a pláštěm, která by mohla při huštění profouknout. Při montáži také není nutné dlouze odmašťovat ráfek a následně pomalu a pečlivě lepit klasickou bezdušovou pásku, což bylo, přiznejme si, občas dost o nervy.

Do Caffélatex Strip stačí už jen nasadit přiložené ventilky, nasadit plášť na ráfek, doplnit mléko, ideálně také od Caffélatex, dohustit a vyrazit na cesty. Jednoduché, efektivní, rychlé.

Pásku Caffélatex jsem jako první aplikoval na své XC kolo, kde se mi profoukla původně používaná páska. Po rychlém nasazení plášťů jsem se rozhodl ji instalovat i na enduro kolo, ačkoliv jsou zde ráfky širší. Caffélatex se totiž vyrábí z rozměru jak na 26“, tak i na 27,5“ a 29“. Šířka pásky se pak volí podle šířky ráfku, strach nemusí mít ani vyznavači fatbiků, Caffélatex Strip se vyrábí až do šíře ráfku 100mm.

Sadu Caffélatex Strip koupíte na prodejně za cenu 799,- Kč. V ceně jsou dva kusy pásky a dva ventilky, jediné, co musíte pořídit navíc, je bezdušový tmel, ten od Caffélatex stojí 239,- Kč za 250 ml.

Autor: Ondra