Ohlédnutí za testovacím víkendem

Vytvořeno28.06.2016

S odstupem času se dostáváme ke shrnutí již třetího ročníku testování kol ve Veloservisu Pešek a syn, které proběhlo 28. a 29. května 2016 před prodejnou v Opatovicích nad Labem.


Když jsme začínali první rok, říkali jsme si, že každý rok budeme určitě navyšovat počet kol i jezdců. Začínali jsme „hurá-akcí”, která byla oznámena jen cca dva týdny předem a i tak se dostavil úctyhodný počet testovacích jezdců. Druhý ročník byl o poznání rozsáhlejší, zejména díky firmě Kellys, která nám poskytla svoji kompletní flotilu testovacích kol. Tehdy se zúčastnilo 70 registrovaných jezdců, kteří si zapůjčili kola celkem 162 krát. Jedinou nevýhodou byla kolize termínů s mistrovstvím světa v XC v Novém Městě, kterému prozatím nemůžeme konkurovat :).


Třetí ročník jsme plánovali s předstihem zhruba půl roku. Slíbeno jsme měli cca 60 kol od tradičních značek, které u nás celoročně naleznete - Ghost, Lapierre, Kellys a Rock Machine.


 

   

 


 

Občerstvení opět připravovali chlapi z lodi Arnošt z Pardubic, kteří umí skvělé steaky a ještě lepší dresinky. Počasí bylo letos celkem přívětivé, oproti druhému ročníku nebylo tak větrno. Trochu nás vystrašila pouze hrozba krup, které se přihnaly nad Pardubice, ty se ale jako zázrakem Opatovicím vyhnuly. Testování tak ani na chvíli nebylo přerušeno počasím, což bylo rozhodně vítané.

 


Rozpis kol byl zájemcům znám více jak měsíc předem, postupně jsme Vám také prostřednictvím facebooku ukazovali, na co se můžete těšit. Jak tomu ale bývá, když došlo na posílání kol od dodavatelů, nastalo v rozpisu pár změn. I tak se k nám ale postupně dostalo 61 kol v hodnotě bez mála tři a půl milionu korun. Největší zastoupení měl opět Kellys s celkem pětadvaceti biky. Rock Machine poskytl dvacet kol, Ghost a Lapierre dohromady šestnáct kol.


K otestování letos byla horská kola včetně celoodpružených enduro modelů se zdvihy 160mm, all mountain celoodpružená kola, ale také pevné rámy s průměry 27,5" i 29" v karbonovém i hliníkovém provedení. Každý si tak přišel na své, testovat mohli samozřejmě i junioři, pro které byly připraveny nízké rámy. Dámy mohly vyzkoušet, zda chtějí spíše dámskou geometrii, nebo raději pánský rám. Vedle horských kol bylo na projetí připraveno také několik silničních kol, největší popularitě se těšil Lapierre a jeho modely Sensium 500 CP (v provozu cca 5 hodin) a Xelius SL 500 (v provozu cca 4 hodiny).

 


 

   

 Novinkou v testování byla elektrokola jak od dodavatelů, tak i od nás. Ti, kdo více sledují naše stránky a facebook si mohli zajisté povšimnout běžícího projektu „Elektrifikujeme Česko”. V něm se více zaměřujeme na stále populárnější elektrokola, jejich testování, přibližování této problematiky zájemcům, ale také zapůjčování kol pro projetí i mimo prodejny. Z testovaných elektrokol byl nejvíce v provozu Rock Machine Cross e500 se systémem Shimano STEPs.


Poslední skupinou testovacích kol, která byla letos k zapůjčení, byly fatbiky Rock Machine. Ačkoliv se teploty posledního květnového víkendu šplhaly dosti vysoko, málokdo z testovacích riderů odolal, aby si alespoň na chvíli zapůjčil tento širokoplášťový kolos. Někteří přijeli po pár minutách zpět, jiní se statečně prokousali celou dobou zapůjčení, která činila cca hodinku a půl. Tak či tak, snad každý se vracel s úsměvem a pobavením, což je hlavní.


Teď už ale pár slov k testovaným horským kolům. První příčky obsadily, stejně jako v loňském roce, horská kola Kellys. Nejvíce vytíženým bikem byl Kellys Stage 70, tedy model 29" kol s karbonovým pevným rámem v cenové hladině 60.000 Kč, který byl dostupný ve velikostech S, M i L. V provozu byla tato kola celkem 16 hodin, tedy prakticky celou dobu testování. Druhá a třetí příčka patřila opět celoodpruženým modelům. Klasikou se stává akční enduro model Kellys SWAG 50 v ceně 64.990 Kč, kterého ale letos z druhého místa sesadil Kellys Tyke 50, tedy celoodpružené all mountain kolo v ceně 53.990 Kč. Ačkoliv byly Tyke i SWAG zapůjčeny méně často, v provozu byly oba delší dobu, než první Stage. Tyky odjezdily neuvěřitelných 20 hodin a 50 minut, SWAGy pak bez deseti minut hodin 17. Dokazuje to stále rostoucí oblíbenost těchto typů kol, kterou můžeme z prodejny jen potvrdit. Čím dál víc jezdců objevuje krásu enduro a all moutain ježdění. Přispívá k tomu také velký růst single trackových lokalit po celé republice, o kterém jsme Vás také několikrát informovali (Trutnov Trail, Singletrail Moravský Kras, Rychlebské stezky apod).

 

V neposlední řadě je třeba shrnout počet testovacích jezdců. Pro letošek si zapůjčilo kola 91 registrovaných jezdců plus pár jedinců, kteří na testování přišli náhodou. Celkem Vás bylo víc jak sto, což je pro nás velkou motivací pro další ročníky. Sečteme-li celkové časy a počty zápůjček, testovali jste celkem 266 kol po dobu 229 hodin!!! Potřeba je také poděkovat za zodpovědné chování jezdců, ani tentokrát nedošlo k žádnému úrazu. A krom dvou píchnutých duší od nedalekého staveniště také k žádnému poškození kol. Sečteno a podtrženo prožili jsme spolu s Vámi dva slunečné dny plné testování okořeněné dobrou náladou a za to patří Vám naším zákazníkům z naší strany velký dík :). Už teď vymýšlíme plány na příští ročník a věříme že se nám podaří Vás mile překvapit. Budeme se na Vás těšit.


 Tým Veloservis Pešek a syn

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení